Jó a Jókain!

A Háromkő Egyesület és az Eszmék és Értékek Alapítvány a Miskolc MJ Város által meghirdetett „Helyi identitás és kohézió erősítése" pályázat keretein belül valósítja meg közösségépítő programjait a Jókai lakótelepen: a TOP-6.9.2-16-MI2-2017-00001 kódszámú „Jó a Jókain! – közös programok, közös identitás” című pályázatot. A projekt a Magyar Állam és az Európai Unió támogatásából, az Európai Szociális Alapból valósul meg, 100 %-os támogatás mellett.

A projekt időtartama:

Előkészítési szakasz: 2018. március 1. – 2018. augusztus 31.
Megvalósítási időszak: 2021. szeptember 30. Covid-19 járvány miatt meghosszabbítva 2021. december 29.
Fenntartási kötelezettség: 2022. január 1. – 2024. október 31.

A támogatás összege: 55.000.000 Ft

A tervezési szakaszban 2018. április – július hónapban közösségi beszélgetések, interjúk és kérdőív segítségével kérdezzük meg az itt élőket, így tudjuk kialakítani a ‘Jó a Jókain, – közös programok, közös identitás’ szakmai programját. A közösségi beszélgetés témája a városrész jelenlegi kulturális, közösségi és közlekedési helyzete az itt élők szempontjából. Szeretnénk, hogy a helyiek lehetőséget kapjanak a városrész közösségi életének alakítására, közös ügyeik intézésére. Reméljük, hogy a beszélgetések és interjúk egy jó kiindulási pontot képeznek a helyi közösség megteremtésében és megerősítésében, melyet egy három éven át tartó programsorozat kísér. Abban bízunk, hogy olyan eseményeket valósítunk így meg, amiket a helyiek találnak ki és amibe szívesen bekapcsolódnak.

A konkrét programok 2018 szeptemberében kezdődnek és 36+3 hónapon keresztül, tehát három év és három hónap perióduson át tartanak. Várható események és programok a helyi identitás és kohézió erősítését elősegítő akciók és progamok mellett a bűnmegelőzés, közbiztonság és közlekedésbiztonság vonatkozásában, helytörténeti témakörben. Minden program központi eleme, hogy a helyi közösségek igényeire és aktivitására épít, és helyi értékeket kíván feltárni.

A programokról részletesen az események oldalon tájékozódhatnak. Friss információkért

Facebook                joajokain@gmail.com