Nyíregyházán történt

Nyíregyházán történt

Nyíregyházi tanulmányutunk folytatása során a Kárpátokért Egyesület képviselőjével találkoztunk, aki a várost mutatta meg nekünk. A szakmai egyeztetés során pedig az egyesület célkitűzéseit, eredményeit ismertük meg. A tanulmányút során ellátogattunk a KÖZ-Pont Ifjúsági Egyesülethez is, ahol megtudtuk, hogy a szervezet regionálisan működik és az a célja, hogy a helyi diákönkormányzatokat segítse, önkéntes projekteket vezényeljen le. Megismertük azt a kapcsolatot a KÖZ-Pont Ifjúsági Egyesület és a partiumi partnerünk, az Interkulturális Közösségek Egyesülete között, mely több évre visszamenőleg mutat már vissza. Fontos téma volt, hogy a szervezet milyen forrásokból is gazdálkodik és új tippel gazdagodtunk itt. Megtudtuk, hogy több szponzorációs kampányt is hirdettek, melyet nagyobb vállalatok (bankok, gyárak) is támogattak a helyi vállalkozók mellett.
A megismert szervezetek és a város mindannyiunkban nagyon pozitív és fiatalcentrikus képet alakított ki, így mindenkit buzdítunk, hogy látogasson el Nyíregyházára, valamint nem sokára az új bejegyzés miatt érdemes lesz visszanézni!