Műhelymunkák az önkéntességről

3 júl

Műhelymunkák az önkéntességről

Műhelymunkákat szerveztünk, ahol több körben, workshopokban dolgoztunk fel témaköröket. A szervezéskor arra gondoltunk, hogy a három részre osztott feldolgozás során nagyobb lehetőség nyílik a párbeszédre, a témák könnyebb boncolgatására, a hatékony kommunikációra, valamint jó megoldás volt ez az időbeliség miatt is, hiszen a társszervezetek képviselői is önkéntesen végzik feladatukat.
Az első szekció volt az a nagyobb szabású workshop, ahol megjelent a Magyar Vöröskereszt helyi csapatának képviselője, az Ifjúságért Alapítvány, a Dr. Hilscher Rezső Szociális Közalapítvány, a Célpont Közösségi Tér szakemberei és még sokan mások, hogy beszéljünk az önkéntességről, a közös együttműködés lehetőségeiről. A nap során még két ”kisebb” körben beszéltünk az egyházi képviselőkkel, valamint a Magyar Cserkészszövetség helyi vezetőivel a önkéntes tevékenységekről.
Röviden összefoglalva eredményes volt a programok áttekintése és számos kapcsolódási pontot véltünk felfedezni, amit nagyon pozitívnak ítélünk meg és ismét köszönetet kívánunk mondani minden megjelentnek a részvételért.
Hamarosan újra írunk, nézz vissza később!