Apollo a Múltba tekintő élmény

Apollo a Múltba tekintő élmény

Az idei Cinefest már szokásos kísérőrendezvénye volt a Háromkő egyesület „Jó a Jókain” programjában megszervezett Weidlich Napok, és ennek keretében a régi Apollo mozi hangulatát megteremtő HELY-FILM-TÖRTÉNET című előadás.

A Weidlich napok alatt az újra megnyitotta kapuit az Apollo mozi, Miskolc első fix helyszínnel rendelkező ikonikus mozija, amit a Háromkő egyesület munkatársai, a könyéken élő önkéntesei, és civilek közösségi takarítás keretében immár több éve egyre jobb állapotba hoznak.

A két nap alatt (szeptember 20-21) Musztalics Péter filmtörténész az első magyar filmfesztiválról mesélt a 80 éves a Lillafüredi nemzeti Filmhét című előadásán, Reiman Zoltán pedig a Weidlich udvarról, a “fekete kutyáról”, és magáról a Weidlich családról tartott előadást.

A moziteremben plakátkiállítás volt látható a régi Apollo moziban vetített filmekből, valamint kiállításra került a Weidlich palota, és Miskolc ikonikus csemegeüzletének a „Fekete kutya” csemegének nevet adó szobor pontos mása is.

A két nap során az előadások előtt és után az érdeklődők az előadókkal és az önkéntesekkel kerekasztal beszélgetésekben tudhattak meg még többet az épület múltjáról, az építettről, és Miskolc, a Weidlich udvar, és a film kapcsolatáról.

Kategória: