A kulisszák mögött

A kulisszák mögött

Már több mint két hónapja valósítjuk meg az EFOP-5.2.2-17 – Transznacionális együttműködések pályázati besorolású NETTY – Tapasztalati tanulás és jó gyakorlatok fejlesztése című pályázatot, és még kifejezetten a konzorciumról nem is beszéltünk.
A pályázatot két szervezet, a Háromkő Ifjúsági, Természetjáró és Kulturális Egyesület és a Nő A Siker Alapítvány közösen valósítja meg. A Háromkő Egyesület 2003-ban alakult azzal a céllal, hogy a gyermek- és ifjúsági társadalom számára olyan nyílt programok szervezését célozza meg, amelyekben a cserkészet értékorientált attitűdjeit és interaktív módszereit hasznosíthatja. Az egyesület tevékenységi köre az idők során túlnőtte az eredeti elképzeléseket és célkitűzéseket, ezáltal a gyermekeket és az ifjúságot mozgató zöld sportokat, a természetjárást, a nomád táborozást, a hagyományos kultúra ápolását kiegészítette a térség civil szervezeteinek összefogásával, a fogyatékossággal élők segítésével, preventív kampányok szervezésével, kortárs közösségen alapuló programok életre keltésével. Kiemelt tevékenységként kezeli a családi életre nevelést célzó programok szervezését, a családi- és kisközösségi kohézió építését, erősítését.
A következőkben konzorciumi partnerünket fogjuk bemutatni, nézz vissza később!