A generációkról

Image Placeholder
18 júl
0

A generációkról

A generációs különbségeket életünkben több helyen is észrevehetjük. A fiatalok és a kevésbé fiatalok gondolkodása jó párszor ellentétbe kerül, hiszen másképp látjuk a világot legyen szó a tanulásról, a gyermekvállalásról, a család fontosságáról, a munkáról, egy-egy zenéről, filmről és még számtalan dologról. A generációkkal kapcsolatos kutatásokat a XX. században kezdték meg, a téma a mai világunkban elég jelentőssé vált, illetve fog válni. Fontossága, hogy új megközelítésbe állíthatjuk az egyént, aki a saját korosztályának, generációjának ismérveivel, jellemzőivel rendelkezik.

A generációk megismeréséhez ajánljuk Székely Levente: Az új csendes generáció című publikációját, melyet Nagy Ádám-Oross Dániel szerkesztésében az Ifjúságügy – szöveggyűjtemény első kötetében olvashatunk. Érdekes olvasmány Komár Zita Generációelméletek című munkája is, mely az Új Köznevelésben jelent meg (2017/8-9. szám). Online mindkét kiadvány elérhető: előbbi innen, míg utóbbi innen.

Bízunk benne, hogy a két cikk mindenkinek egy kis alapot fog adni a generációk megismeréséhez. Legközelebb újabb ajánlóval jövünk, nézz vissza később!