Weidlich napok

21 szept

Weidlich napok

Újra kinyitotta kapuit a régi Apolló mozi a Weidlich-udvar pincehelyiségében

A tegnapi napon a Jó a Jókain! pályázaton belül a CineFesttel közösen újra megnyitottuk a Weidlich-udvar pincéjében található Apolló mozgószínház kapuit, amely 1911 és 1930 között működött Miskolcon a város első mozijaként.
A célunk az volt, hogy minél több embert mozdítsunk meg a pályázatunkban meghatározott területekről, de nagyon örültünk más érdeklődőknek is. A célközönség közösségépítését kezdtük el ezzel a programmal, hiszen az itt jelenlevők kötetlenül beszélgethettek egymással, illetve közösen felidézhették a régi emlékeiket, amik a mozihoz kötik.
Béres Beáta mozitörténész közel 2 órás előadásában ismertette a miskolci mozik történetét képekkel, videókkal, de nagy hangsúlyt fektetett az Apolló mozgószínház múltjára is. Ezen kívül a programban résztvevőknek régi felvételeket is vetítettük, átélhették a berendezett moziteremben, hogy milyen volt közel 100 éve ott megnézni egy fekete-fehér filmet.
A látogatóknak kisebb meglepetésekkel is készültünk. Minden résztvevő kapott egy mozijegyet, amit hazavihetett emlékbe, illetve egy tortával ünnepeltük meg a mozi újra nyitását. Jelenlévők vendégkönyvbe írhatták véleményüket, észrevételeiket és a visszajelzések azt mutatják, hogy  a program egy nagyon jó ötlet volt és érdemes volna hagyományteremtő céllal hasonló programokat szervezni.
MiNap képgaléria

Seperjük ki! közösségi takarítás

Szeptember 18-án, kedden közösségi takarításra gyülekeztünk a Weidlich-udvar lakóközösségével. Az első emelet teraszán öt órakor takarítóeszközök várták az önkénteseket. Hamarosan egy tucatnyi lelkes érdeklődő verbuválódott össze. Rövid egyeztetés után közösen úgy szavaztunk, hogy a volt Apolló mozi pincehelyiséget és a lejáratát tesszük rendbe. Kevesebb, mint két óra alatt tíz zsákra való törmeléket söpörtünk össze, korhadt bútordarabokat halmoztunk egy kupacba, leszedtük a pókhálókat, letöröltük a korlátokat. A hulladék elszállítására októberben kerül majd sor. Az elvégzett közösségi munkát köszönjük a Weidlich-udvar lakóinak, dolgozóinak, a miskolci cserkészeknek, a Háromkő Egyesület és az Eszmék és Értékek Alapítvány tagjainak. Nem csak szemmel látható eredménye van a közös munkának. A takarítás alatt a résztvevők beszédbe elegyedtek egymással és ez a munka végeztével sem ért véget. Épült szomszédsági jó viszony és erősödött a lakóközösség.
Bízunk benne, hogy lesz következő alkalom és más helyszíneket is rendbe tudunk hozni közösen a tisztább lakókörnyezetért.
Mi már nagyon várjuk a csütörtöki Apolló mozi nyitását a Jameson CineFesttel közösen.

Facebook                joajokain@gmail.com