Romániai partnereink

Romániai partnereink

Második őszi műhelymunkánkat Romániában valósítjuk meg. Ebben a bejegyzésben a partiumi és erdélyi együttműködő szervezeteket fogjuk röviden bemutatni.
A Nagyváradon működő Interkulturális Közösségek Egyesülete 2008-ban alakult fiatalok kezdeményezésére azzal a céllal, hogy jobbá tegyék a környezetüket. Az elmúlt években számos pályázattal foglalkoztak, legfőképpen ifjúsági projekteket valósítottak meg. Részt vesznek az Európai Unió ifjúsági programjának, az Erasmus+ programnak a megvalósításában is, hogy lehetővé tegyék a kultúrák közötti közösségek kialakítását.
A másik partnerünk a Madéfalván székhellyel működő Asociatia pentru Cercetasii din Ciuc egyesület. A szervezet célja, a helyi gazdaság-társadalom-környezet fejlesztése révén egy gyarapodó és saját helyzetével elégedett közösség jöjjön létre. A kitűzött célok eléréséhez különböző pályázatokkal segítik a helyi települések fejlődését együttműködve az Európai Unióval is.
Az együttműködést mind a négy partnerünkkel szerződéssel erősítettünk meg, a további részletekért pedig nézz vissza később!