Előkerült a sírkataszter

Érdekes fejlemények vannak a területre vonatkozó levéltári anyagokkal kapcsolatban! Ugyanis előkerültek olyan dokumentumok, melyek a temető kialakításával kapcsolatos határozatokat tartalmazza, illetve a Dobrossy István hagyatékából az eredeti kataszter, térképpel ellátva. Azt eddig is lehetett sejteni, hogy az általunk a sírkövekről összeírt kataszterben szereplő nevek és adatok nem felelnek meg teljesen a valóságnak, hiszen sok esetben sérült, olvashatatlan felületet igyekeztünk olvashatóvá tenni. Erre úgy tekintettünk, mint egy alap dokumentumra, amiből ki lehet indulni a későbbi kutatások során. Viszont most már pontosan látjuk, hogy a felújított kövekre felvésett nevek nagyban eltérnek a valóságtól, ezért sem értjük, hogy egy ilyen beruházást miért nem előzött meg kutatás, vagy legalább kérdezték volna meg a véleményünket a teendőkről… A felújított sírköveken szereplő nevek, több, mint 40%-án helytelen, elírt név szerepel! Vagyis épp a lényeget nem sikerült elérni: a hősi halott katonák emlékét megőrizni az utókor számára…

Adó 1%

Kérjük adója 1%-val támogassa szervezetünk működését!

Adószám: 18443947-1-05

Tehetségpont

Amennyiben a Tehetségpont hálózatról szeretne többet megtudni, látogasson a tehetseg.hu oldalra, az alábbi képre kattintva: