Az M1-es autópálya mellől

3 aug

Az M1-es autópálya mellől

Mindenki szerencsésen megérkezett a háromnapos Komárom-Esztergom megyei műhelymunkánkra. Szállásunk az M1-es autópálya mellett, Tatabányán volt, ahol családiasan tudtunk elhelyezkedni a résztvevőkkel. Az időjárás egész nap nagyon jó volt: az aszfalt nem olvadt még, de mi már nagyon vártuk az első napi (szakmai) programot. Első úticélunk Tatára vezetett, ahol a Vakok Állami Intézetének Tatai Rehabilitációs Telephelyére látogattunk. Az intézmény vezetője és munkatársai röviden bemutatták, hogy hogyan is helyezkednek el az állami ellátórendszerben, majd megismertük a szakmai munkát, amit a pácienseikkel végeznek. Jó volt látni, hogy azok a személyek, akik részt vesznek a rehabilitációs folyamatban segítséget kapnak a mindennapi élethez, legyen az egy palacsintasütés vagy kertészkedés. Fontos kiemelni, hogy az intézmény ügyfélköre nem a születéssel járó vaksággal, illetve gyengénlátással élő személyek, hanem akik valamilyen betegség vagy baleset miatt nem látnak.
Mai napunkon még két helyen jártunk: egy autista alapítványnál, ahol megismertük, hogy a konyhai tevékenység által milyen erős munkaerőpiaci elhelyezkedési lehetőséggel vérteződhetnek fel az autista fiatalok, valamint a Mosolygós Gyermekekért Alapítvány gyermektáborában, ahol az alapítvány működését, jó gyakorlatait ismertük meg. A következőkben röviden beszámolunk arról, hogy mi történt még a tatai műhelymunkánk során. Érdemes lesz később visszanézni!